Škola je bezva – výtvarná část

Ve výtvarné části soutěže Škola je bezva, kterou pořádaly MASky Bobrava, Moravský kras a Slavkovské bojiště jako aktivitu Místního akčního plánování rozvoje vzdělávání zvítězili malíři z MŠ Omice a ZŠ Brankovice.

Škola dětských snů je barevná, dá se v ní běhat, skákat, ale taky sedět v lavici a usmívat se na paní učitelku (která se na oplátku usmívá na děti). V takové škole můžete být ve dne v noci.

Možná si vybavujete říkanku:

"Namažeme školu špekem, myši nám ji sežerou, učitelé puknou vztekem, ze školy nás vyženou." Tak ta v nejlepší škole neplatí - myši totiž do takové školy patří, mají v ní dokonce bludiště, aby si měly kde hrát a nevyrušovaly při vyučování.

Jste zvědaví, jak taková škola vypadá? Podívejte se na podrobnější článek.

Za podporu děkujeme strukturálním fondům EU, operačnímu programu Věda, výzkum, vzdělávání - soutěž se konala pod hlavičkou projektů CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000402 a CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000404 - kdybyste tomu chtěli rozumět česky, byla to jedna z možností, aby se děti samy vyjádřily k tomu, jak rozvíjet vzdělávání na území Šlapanicka a Bučovicka. Potěšilo nás, že jsou ve svých školách spokojené, že "nejlepší škola" se často nápadně podobá právě té jejich a že obrázky mají krásnou přátelskou atmosféru.

Výherci získávají divadelní představení pro celou svou třídu. Přejeme jim, aby je škola bavila i v následujících letech.